| CopiluPetarda a întrebat:

Deci am nevoie de ajutor, după ce am trimis un video unui prieten pentru ca el mi l-a cerut Instagram m-a delogat de pe cont și l-a dezactivat, nimeni nu poate sa între pe el și am zis ca îmi fac alt cont dar nu ma lasă Instagramul nici sa ma conectez pe alt cont nebanat. Am restartat telul, am dezinstalat instaul l-am instalat cu alt email pe google play, am făcut tot ce am putut și nu știu ce sa fac macar sa îmi fac alt cont sau sa îmi recuperez contul ca se poate dar nu stiu cum,

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| xPlasm a răspuns:

Salut CopiluPetarda. Exista anumite video-uri pe care Instagram-ul si Facebook ti le restrictioneaza si chiar pot duce la inchiderea contului. Daca simti ca un video ar putea incalca termenii si conditiile aplicatiei, iti recomand sa folosesti WhatsApp. Nu iti restrictioneaza niciun video sau mesaj. Singurul lucru pe care il poti face e sa le trimiti un mail la cei de la Instagram si sa le explici. In rest, cam nimic. Daca doar astepti e in zadar.

| CopiluPetarda explică (pentru xPlasm):

Mersi de recomandare dar nu e același lucru wapp, dar am sa încerc sa le dau email mersi

13 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Nu mai folosi insta daca e asa de strict. Foloseste altceva care merge. Nu-ti mai bate capul cu el, ca nu merita.

| CopiluPetarda explică (pentru Algo098):

Aveam prieteni postări followeri încerc sa ma acomodez cu facebookul dar nu îmi place dar dacă știți pe cineva care și a recuperat contul după ban sa îmi scrieți Facebook ul lui și spuneți ca am nevoie de ajutor

| Algo098 a răspuns (pentru CopiluPetarda):

E adevarat, asa este. xPlasm zice bine.

| Pati2500c a răspuns:

Ce video ai trimis de te a delogat insta ul? Nu am mai auzit asta

| CopiluPetarda explică (pentru Pati2500c):

Am trimis un video primit pe dis dar nu era ceva care sa violeze termenii și condițiile Instagram era doar o gluma

| Pati2500c a răspuns:

Asteapta o zi sau doua, normal dupa 24 de ore ar trebui sa te lase sa intri pe contul tau

| CopiluPetarda explică (pentru Pati2500c):

Aștept de vreo 3 săptămâni crying( am nevoie de ajutoor

| Pati2500c a răspuns:

Trimite le mesaj celor de la insta

| CopiluPetarda explică (pentru Pati2500c):

Prin ce

| Pati2500c a răspuns (pentru CopiluPetarda):

Mai chiar nu stiu, email cel mai probabil. Dar incearca sa te conectezi de pe alt telefon

| CopiluPetarda explică (pentru Pati2500c):

Care e emailul lor

| Pati2500c a răspuns (pentru CopiluPetarda):

Habar nu am, cauta si tu pe net