| papushikroz a întrebat:

Deci am nevoie urgenta de ajutor.Am cautat ceva pe internet si trebuia sa imi deschida documentul respectiv in Microsoft Office Word. Dar tot ce era scris era codat si nu era nicidecum in limba romana.Am incercat sa vad si alte documente si se intampla la fel cu toate. Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Atentie la versiunea de document adica in ce e facut daca tu ai un office mai vechi si vrei sa deschizi un document facut de exemplu in office 2007 sau 2010 o sa iti apara hieroglife. asta daca nu s-a facut conversia la office-ul mai vechi. varianta 2 exista si ramasite de documente numite scrap file care in loc sa iti mai arate documentul propriuzis iti arata fragmente criptate din acelasi document. poti distinge un cuvant dar restul o sa fie cu multe ";",",""~","!" s. a. pentru prima varianta solutia e sa iti instalezi cel mai nou office adica ori 2007 ori noul aparut 2010. pentru cea de-a doua nu am nici o varianta sunt ramasite de documente si chiar daca ai incerca nu o sa recuperezi cine stie ce

1 răspuns:
| Laura a răspuns:

Ce fel de document?