| Stanciu_Shilmes_1998 a întrebat:

Deci.am o problema cu monitorul daca stau pe net, facebook etc.merge bine..dar daca intru intr-un joc in vreo 20 minute se stinge.si trebuie sa dau restart(se face totul negru,am schimbat si monitorul. am bagat iar windowsul si nimic). Daca stie cineva vreo rezolvare sau are vreo idee buna sa imi lase un mesaj,dau funda, poate fi ceva legat de unitate?

4 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Eu cred că e de la placa video, ori se încălzește prea tare, ori nu functionează ceva bine. incearca sa scoti placa video si sa vezi cum merge cu placa intergrata(cea de la placa de bază) baftă.

| Rapyto a răspuns:

Eu unul nu as scoate placa video daca as fi in locul tau. :-)
In rest are dreptate baiatul de mai sus. Depinde ce joc vrei, cauta-i cerintele pe internet ca sa vezi ce placa video cere si apoi compara cu placa ta video.
Daca nu sti ce placa video ai scrie dxdiag in start, run. Daca e mai mica placa ta video ca si cea minima recomandata pentru joc e clar de ce nu iti merge. :-)

| Stanciu_Shilmes_1998 explică (pentru Rapyto):

happy_ deci am 2gb ram 2.2 GHZ placa video 1 gb si joc gta laughing(GTA san andreas) normal ca merge dar asa face si la cele m-ai banale jocuri sau aplicatii posibilelaughing l-am curatat adica am curatat unitatea de praf si merge m-ai bine rezista vreo 4-5 ore pe zi...

| Rapyto a răspuns (pentru Stanciu_Shilmes_1998):

Hmm... Pai nu stiu ce sa zic, mie mi a mers san andreas pe pc muuuult mai slab ca si al tau. Dar placa video nu conteaza doar cati mb are, ci si modelul, etc. Eu unul as pune pc ul la teste, sa vad daca merg coolerelee (poate se incalzeste prea tare, iar daca un cooler nu merge...), poate e dus procesorul, vezi daca ai toate driverele. Pot fi mai multe raspunsuri.