| Vaas_Amd_1969 a întrebat:

Deci am o problema cu sunetul,nu imi merge deloc,am reinstalat driverul(Realtek HD audio) dar tot nu merge, poate sa fie problema de la placa de sunet(se poate inlocui?) sau e de la sistem? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ce Windows ai? Ai testat sunetul si pe casti? Poate boxele sunt de vina sau nu sunt conectate unde trebuie.
Poate fi de la driver-ul audio, poate fi de la boxe, sau chiar din Windows.
Cand a aparut problema cu sunetul? Ai reinstalat sistemul de operare si de atunci nu mai ai sunet? Trebuie sa vii cu detalii ca sa intelegem ce se intampla.

7 răspunsuri:
| Vaas_Amd_1969 explică (pentru dannyel86):

Am inteles scuze, pai am Windows 7 si problema a aparut ieri dar pina atunci a mers bine, nu e de la boxe am incercat si cu catile si tot nu merge! Daca ajuta am:
Placa de baza: Biostar MCP6PB M2+ 64 bit
2 ram
Ati Radeon hd 4350
Procesor: AMD Athlon Dual core processor 4050e

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru dannyel86):

Si cind dau sa faca test la sunet imi apare
"Nu s-a reusit redarea tonului de test"'

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru dannyel86):

Am rezolvat problema... oricum tine o fundabig grin

| dannyel86 a răspuns (pentru Vaas_Amd_1969):

Si pana la urma cu s-a rezolvat? Era legat de driver? happy

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru dannyel86):

Din fericire da, am re-instalat windowsul si merge bine, pun pariu ca de vina e acel virus trojan care l-am agatat cind am instalat Minecraft gun texture pack l-am sters dar deja reusise sa-si faca treaba.

| dannyel86 a răspuns (pentru Vaas_Amd_1969):

Cu virusii nu e de glumit. happy Pune un antivirus bun, ca sa fii la adapost de alte infectii! Spor!

| Vaas_Amd_1969 explică (pentru dannyel86):

Mshappy