| marianza a întrebat:

Deci am o problema destul de grava zic eu cand am instalat WINDOWS XP(oricare) nu imi merge internetul am de la romtelecom 12 mb deci toate beculete de la modem sunt aprinse si tot e pus doar ca nu imi intra in internet explorer cica scrie ca nu am netword drivers iar cand pun windows 7 sau vista imi merge netu ce sa fac? stie careva...

5 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Cauta driverele modemului si instaleaza'le.
vista si 7 iau aceste drivere de pe net sau pur si simplu recunoaste modemul, pe cand Xpul e mai... retro tongue
bafta

| Raymond a răspuns:

Exact, iti si spune care e problema. Network Driver - este driverul pentru placa de retea. Cauta pe net acest driver pentru modelul placii tale de retea.

| swampy a răspuns:

Suna la cei de la romtelecom si o sa iti dea aia niste setari pe care trebuie sa le faci suna dupa un fix fica e gratis, sau ar mai fi din cauza driverului de retea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt sigur ca nu ai instalat driverele care trebuie sau nu le-ai instalat deloc. Du-te pe siteul romtelecom si poate gasesti pe acolo drivere.Probabil o sa te puna sa selectezi modemul tau dintr-o lista.

| Ionica9119 a răspuns:

Ramai la windows 7... cel mai simpluwinking