| ionyionelutza a întrebat:

Deci am un laptop HP cam vechi si azi mi-am reinstalat windousu si nu imi mai merge sunetul,am instakat driveru, am mai instalat o data alt windous m-am uitat peste tot si nimic ce cerdeti ca ar putea avea?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu e bun driver-ul de sunet! Descarca altul!

| DDCC a răspuns:

Salut!
Unde te-ai uitat mai exact?
Click pe Start -> Run scrie mmc devmgmt.msc, dă enter și vezi dacă ai vreun semn de interogare pe acolo. Vezi și la Sound, video and game controller.
Click pe Start, Run -> services.msc, dai enter, dublu click pe Windows Audio setezi pe automat şi dai restart la serviciu.
Descarcă drp.su gratuit de pe net şi vezi dacă instalează el ceva. Îţi apare vreun semn în partea dreaptă la bara de jos (la sunet, cum ar fi un X)?
Folosești cumva căști? Încearcă fără dacă da.
Eu cred că e dusă placa audio.

| ionyionelutza explică (pentru DDCC):

Deci nu imi pare nici un X am intrat si unde ai spus tu si tot nimic, nu cred ca e bulita placa auio pentru ca inainte sa imi reinstalez wind mergea perfect, dar totusi eu nu aveam placuta wifi si acum mi-am pus-o ma gandesc ca poate s-a deranjat atunci

| DDCC a răspuns (pentru ionyionelutza):

Să fie probleme de compatibilitate între ele? Nu prea cred.
Fă o scanare pentru driverele cele mai recente cu Driver genius -> http://goo.gl/jB02n apoi vezi cu Slim Drivers.
Poţi proba dacă are treabă placa wi-fi cu cea audio, dacă intri în Device Manager, apoi dai dublu click pe Network, click dreapta pe placa wireless (va scrie ceva cu wireless adapter) -> Disable. Ca să revină la normal dai iar click dreapta pe ea -> Enable.