| danycosty a întrebat:

Deci am un motorola wx395. L-am inchis si cand am vrut sa-l aprind nu mergea.Care credeti ca ar fi problema? funda!

2 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Deci o frază nu o-ncepi cu "deci" decât atunci când faci / ajungi la ( o ) concluzie. Şi deci, ca să-ţi răspund la întrebare, deci dacă l-ai închis şi nu mai porneşte, scoate-i bateria şi cartela, apoi introdu-le la loc, bagă încărcătorul în el şi lasă-l un sfert de oră, după care încearcă să-l porneşti. Dacă tot nu merge, fugi cu el la garanţie.
Deci cam asta ar fi...
Deci o seară bună! happy
... Şi deci baftă! deci. laughing

| danycosty explică:

laughingMerci de corectie, dar nu porneste cu scoaterea baretiei, cartelei si deci am bagat si incarcatorul.Deci ma duc la garantie.Deci asta e.