| inger-ranit a întrebat:

Deci am un Nokia 6500 slide si are apel 3 G. dar nu pot sa apelez cu apel video thinking

de ce oare? trebuie sa activez vreo optiune sau este din setari?crying

spuneti-mi si mie... va roooog

1 răspuns:
| Alien a răspuns:

Degeaba ai danda 3G daca nu ai acoperire(semnal)!
3G se refera la viteza de transfer a datelor si nu videoconferinta, 3G (third generation), adica ce-a de-a treia generatie din serie, odata cu aceasta tehnologie au implementa si aplelul video pe o rata de transfer de 384 kbps.
Eu am N95 cu 3, 5G si nu pot apela video pe retea Orange pentru ca nu am acoperire!