| cosminache a întrebat:

Deci am windows 7 si vreau sa-mi instalez si mac os (iatkos mai exact) si pe win am 2 partitii. Nu mai e nimic liber. Pot lua din memoria din D cand instalez iatkos pentru a crea o noua partitie pentru sistem? Prima data cand instalez un mac.

1 răspuns:
| florin1979 a răspuns:

Da. trebuie folosit insa programul asta de partitionare a partitiei D. http://www.partition-tool.com/download.htm deci iei versiunea free o instalezi, apoi faci o partitie noua din D. daca nu-s tii, lasa id-ul tau pe privat si te ajut. apoi, teoretic, poti insatala orice doresti, in partitia nou creata!