| ExtremeAleqZ a întrebat:

Deci cind intru in sa-mp stau vreo 10 minute simi da bluaescreen unde imi zice de o eroare ceva de genu:"error to not damage your computer..."ce pot face? detaliile computerului
Amd Athlon [tm] 64 x2 dual
Core processor 6000+
3.02 GHz,3, 00 gb ram
PLACA VIDEO:
ATI Radeon HD 2600 PRO

10 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Testeaza cu alta placuta de memorie

| spaghetty a răspuns:

Poate ai ceva la hard.
Iti mai da si in alte programe\jocuri bluescreen?

| ExtremeAleqZ explică (pentru spaghetty):

Da si cind stau pe net, cind privesc vreun video, film

| spaghetty a răspuns (pentru ExtremeAleqZ):

Schimba windows-ul sau baga-l tot pe asta care il ai si daca iti face asa e posibil sa fie de la hard

| ExtremeAleqZ explică (pentru spaghetty):

Adica? tra sa schimb hardu? am 500 gp pe elsad

| spaghetty a răspuns (pentru ExtremeAleqZ):

Nu.Prima data schimba windows-ul si dupa daca iti face tot la fel baga alt hard, ia-l imprumut de la cineva sa vezi daca iti face tot la fel daca nu poate de la placa video

| bassmusic a răspuns:

Problema la tine e ori cu sursa ori cu HDD-ul ( prima data schimba windows-ul, dar daca nu isi revine schimba sursa)

| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Prima data incearca sa instalezi cele mai recente drivere, mai ales la placa video. Daca nu se rezolva, scoate Hiren Boot CD si da-i drumul la testat componentele din calculator.

| RobertoRobby a răspuns:

Cerintele sunt bune, adica ai Calculator destul de performantwinking dar nu stiu din ce cauza.

| ExtremeAleqZ explică:

Sorry acolo e blue screen