| CryssCS16 a întrebat:

Deci cine stie cum fac un update la placa video?

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Cred ca vrei sa spui la driverul de la placa video, la placa video faci upgrade nu update!
Pentru placa video nVIDIA=>http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us iar pentru ati=>http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Succes!

| Bogdacutuu a răspuns (pentru ROB3RT89):

Nu este adevarat, se poate face update la placa video (la BIOS mai exact), dar depinde ce placa video ai

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bogdacutuu):

Ce treaba are update-ul la bios cu placa video?! Ca face update la bios sa suporte o placa mai decenta e partea a doua.Dar la cum s-a expirimat, lasa de dorit.
Mai ales ca zice ca are palca de 512, poate sa fie si pe slot agp...El trebuie sa faca update la driver, nu la placa!

| Bogdacutuu a răspuns (pentru ROB3RT89):

El a zis ca are placa de 512 dupa raspunsul meu, in caz ca nu ai observat. Poti face update direct la BIOSul placii video, la HD6950 de ex cu un upgrade la BIOS il faci HD6970, iar la unele placi te poate lasa sa faci mai mult overclock

| CryssCS16 explică:

Pai am placa de 512.

| CryssCS16 explică:

Nu iti suporta placa video jocul in OpenGL, fa un update la placa video. exact, gauss merge doar cu render OpenGL.
niciodata nu va merge gauss pe d3d! asta mi-a zis cineva dici este UPDATE.

| CryssCS16 explică:

Si cum fac asta?

| CryssCS16 explică:

Si eu vreau mai multe detaki.eu nu vreau sa umblu in bios.cine stie ce fac eu pe acolo...