| NoStres20000 a întrebat:

Deci, curiozitatea mea este urmatoarea, de ce la internet speed test arata 3.60 mbps si cand colo abia merge cu 500kbps. Help va rog dau funda. crying

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai depinde si pe ce server ai facut testul pe speedtest.net
2. Depinde si din ce server descarci, ce limita de viteza are impusa.
3. Daca te referi ca pe speedtest ai 3.6 si cand descarci t0r3nte ai doar 500kb, e totul logic(3.5/8=450kb/s).

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Teste de viteză internet nu arată și viteza reală de descrcare de pe un server de stream de exemplu.Acea viteză de upload/. download se referă la o exploatare normală a rețeli de internet, nu în regim de download center unde este discutabilă viteză și depinde de severele de unde descarci.Succes

| ultrassss a răspuns:

Off nici un test de viteza pentru internet nu o sa iti arate viteza ta reala la internet la fel cum este romtelecom tu chiar crezi ca iti va merge cu 1000 mbps? nu... daca ai fibra te poti astepta la 3.60 mbps sau mai mult daca ai modem pfff niciodata bafta