| CORE55 a întrebat:

Deci, daca vreau sa imi creez o piesa, am versurile, unde inregistrez piesa, adica in ce program? Iar dupa cum adaug vocea pe instrumental? Sau se fac amandoua deodata?

10 răspunsuri:
| EvilMayDie64 a răspuns:

De inregistrat vocea, poti sa inregistrezi si cu programul din dotare al telefonului. Eu am folosit aplicatia AudioDroid ca sa suprapun vocea pe instrumental (am incarcat mai intai instrumentalul). Ca sa se potriveasca mai bine instrumentalul cu vocea, iti recomand sa inregistrezi putin cate putin din versuri, sa-ti fie mai usor sa le suprapui pe instrumental.

| CORE55 explică (pentru EvilMayDie64):

PE pc?

| EvilMayDie64 a răspuns (pentru CORE55):

Pe PC nu stiu, eu am inregistrat pe telefon.

| Sunflower1503 a răspuns:

Cum ai făcut instrumentalul, ai o trupa?

| flash2002 a răspuns:

Ce gen de muzica faci? Poate colaborăm. Din ce oras esti?

| CORE55 explică (pentru flash2002):

Sunt la nivel mic, nu prea vreau sa fac colaborari, cel putin, nici nu stiu cum va suna piesa la nivelul meu de editat/etc.

| flash2002 a răspuns:

Ce gen de muzica faci? Poate colaboram. Sa imi spui din ce oras esti.

| flash2002 a răspuns:

Pai eu sunt din Iasi si am microfon profesional si am zis ca poate te ajut!

| CORE55 explică (pentru flash2002):

E departe Iasi fata de locatia mea, multumesc oricum.

| TPUhelper99 a răspuns:

Salut, poate te ajuta asta: http://festyy.com/wVzbGD. Pe mine m-a ajutat!