| Alfred0703 a întrebat:

Deci innebunesc... am facut un video cu windows movie maker si s-a salvat ca film.mp4 dar daca-l redenumesc sa fie film.wmv nu merge.Stiu ca trebuie sa setez ce va la el dar nu stiu ce.Am windows 7 la xp mergea adica deschideam notepad si il salvam ca cleaner.reg si imi dadea extensia regedit help mee.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Windows movie maker nu salveaza in mp4. Numai wmv si avi. Nu toate fisierele video accepta schimbarea extensiei ca la un text. Te duci in "meniu" la Movie maker si "save movie file" si alegi ce format vrei.

| Danzell a răspuns:

Dude... cum pana mea sa il redenumesti. trebuie sa gasesti un program de conversie din mp4 in wmv.

sunt 2 standarde diferite. nu merge treaba ca la imagini sa schimbi terminatia si poate merge.

cauta xilisoft video convertor sau ceva de genu

| AdrenalinTm a răspuns:

Te ajuta programelu asta

| AdrenalinTm a răspuns:

Te ajuta programelu asta
am uitat sa pun link :))
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=175753&t=0&i=1