| Iasmiine a întrebat:

Deci mi-am descarcat google chrome si inainte de asta am avut internet explorer. Cum pot sa fac sa dezinstalez internet explorer? Adica sa am doar google chrome.

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Dar ce treaba ai cu Internet Explorer? Foloseste Google Chrome si vezi-ti de treaba ta.
Daca Internet Explorer ajunge pesmet pe mana utilizatorilor neexperimentati atunci si Windows are de suferit, pentru ca Internet Explorer e integrat foarte mult cu sistemul de operare.
Doar in Windows 7 il poti "stinge" fara sa afecteze multe alte aplicatii, dar nu-l poti sterge de pe hard disc!

| CosteaVlad a răspuns:

Internet explorer este componentă de sistem Windows, și nu îl poți dezinstala. Poți doar să îl dezactivezi, din "Control panel" - "Add or remove programs" - "Add or remove Windows components", și debifezi "Internet Explorer", după care dai ok.
PS: Eliminarea completă din sistem a Internet Explorer ar avea ca efect imposibilitatea de a mai porni sistemul de operare, sau în cel mai fericit caz se încarcă până la ecranul de "Welcome", și așa va rămâne, n-o să treacă mai departe.
O zi frumoasă! happy

| GrimReaper_4607 a răspuns:

Start>Control Panel>Add Remove Programs dupa aia in partea din stanga Add Remove Windows Components. Cauti in lista aia Internet Explorer. Continui cu Next. Next. Bafta!