| AcelTipArogant981 a întrebat:

Deci... mi-am scos call of duty black ops BUN indeplinesc cerintele, decat procesorul recomandat de joc e de 3.0 GHZ al meu e de 2.8 si imi merge scadat, vreo idee cum as putea sa il fac sa imi mearga cum trebuie?

5 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Nu ne-ai specificat placa video! asta e cel mai important pentru jocuri! poti sa ai si de 2, 2Ghz si tot poti sa joci la maxim (daca ai placa video buna).

Sa iti explic care sunt rolurile procesorului si placii video intr-un joc:

PROCESOR: Se ocupa in special in incarcarea jocului respectiv.
Placa video: Se ocupa in procesarea calitatii imaginilor! cu cat placa video e mai buna, cu atat poti sa joci la rezolutii mai inalte (calitatea imaginii mai buna)

| Sperman a răspuns:

Ce placa video ai? Nu conteaza prea mult procesorul, daca ai 2.80 ar trebui sa-ti mearga foarte bine daca ai o placa video din noua gama, echivalent 5xxx.
Daca nu poti sa-i fac un overlock la procesor pana la 3 GHz. Dar nu-ti recomand sa te bagi daca nu ai pe cineva care sa-ti spuna ceea ce sa faci. Oricum diferenta nu se va simti, daca vrei sa-i faci overlock, contacteaza-ma. Salut!

| Smokaraieee a răspuns:

Se pare ca nu ai ce face ...imi pare rau sad

| AcelTipArogant981 explică:

Placa video am nVIDIA N220GT 1 GB placa e destul de buna...

| thesergiu1997 a răspuns:

Propun sa setezi rezolutia la cea mai mica incearca