| Ady3zzaw a întrebat:

Deci nu inteleg ceva un coleg are un procesor intel core 2 duo de 1, 73 ghz si placa video ati radeon 4560 de 1 gb si 2gb rami si ai merge dirt 3 cu toate la maxim iar eu am un intel dual core de 3 ghz placa video ati radeon 5450 de 1 gb sapphire si 2 gb rami si mie nici macar dirt 2 nu imi merge pur si simplu mi se sacadeaza iar lui ai merg bine multe jocuri ce as putea face plss spuneti-mi ca mor laughing) dau funda

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ar putea fi generatiile diferite. De asemenea, placa lui video pare mai puternica.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu cred ca e de la hardware...reinstaleaza jocu, poate si windowsul

| RS4 a răspuns:

Procesorul core2duo e de generatie mai noua, posibil sa fie mai performant decat al tau chiar daca are frecventa mai mica, iar la placa video sigur nu difera latimea de banda? pe cati bit e una si cealalta? in plus, mai poate fi harddisk-ul (buffer, marca, etc) chiar si sursa si modelul si frecventa memoriilor (ddr sau ddr2?)

| lucian a răspuns:

Probabil de la placa video

| midiots a răspuns:

Ce limba vorbesti?laughing glumeam, uitate sa nu ai ceva virusi

| Ady3zzaw explică:

Mentionez ca m acelasi windowswinking

| Ady3zzaw explică:

Enervant e ca el are placa video ma mica si totusi merge daca o cum la mine asta nu o inteleg e mai buna si in frecventza si in biti aia ma oftica ca nu inteleg