| LiviuAlexoiu a întrebat:

Deci oameni buni.
http://i.imgur.com/danN2Ew.png
Chrome a dat dintr-o data asta si am incercat sa o rezolv dar nu stiu cum. (acum postez de pe mozilla..nu imi place browserul asta)
Cum pot rezolva problema?
Tin sa spun ca nu imi merge nimic pe chrome.
(A mers foarte bine doar ca acum 2 mintue mi-o dat asta :C)

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

INCEARCA PRIMA DATA VARIANTA ASTA
Vezi video - http://youtu.be/PIrHkhjyB4c
Daca nu merge urmeaza pasii si verifica dupa fiecare pas!
1. Goleste memoria cache a browserului
. Google Chrome
Închide toate celelalte ferestre de browser deschise si lasa doar pagina principala din browser deschisa;
Da clic pe pictograma cheie din bara de instrumente a browserului;
Selecteaza Tools (Instrumente), apoi (Clear browsing data) (Stergeti datele de navigare);
In caseta de dialog care apare:
Din lista derulanta, selecteaza datele pe care doresti sa le stergi; selecteaza „the beginning of time" („de la început") pentru a sterge toate datele;
Bifeaza caseta de selectare -> Empty the cache (Goliti memoria cache).
Acum, clic pe Clear browsing data (Stergeti datele de navigare).
SAU - Apasa simultan tastele CTRL + SHIFT + DELETE (fara plus) si selectezi "the beginning of time" in romana "de la inceput". Bifeaza toate casutele pentru curatarea browser-ului si da click pe "Clear browsing data"

2.Inchide anti-virusul și firewallul din windows, vezi daca merge.
3.Verifica extensiile și script-uri de utilizator. Una dintre cele mai simple opțiuni pentru a verifica este sa pornesti browser-ul în modul incognito. De ce? Deoarece extensiile și script-uri nu pornesc în mod implicit odata cu browserul incognito.Deschide o nouă fereastră incognito cu tastele Ctrl-Shift-N și încearcă să încarci o pagina de web, una care nu se incarca ->vezi daca merge.
4.Verifica de malware.
Descarca MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.
5.Creaza un nou profil de utilizator.
https://support.google.com/chrome/answer/142059
Pentru a crea un nou profil de utilizator, închide Chrome și deschide folderul profilului de pe sistemul local. Redenumeste folderul implicit cu default.backup și reporneste Chrome după aceea. Se creează un folder nou profil implicit care este utilizat la acel moment. Ai instructiuni si in linkul de mai sus. Explicatii in limba romana aici
https://support.google.com/chrome/answer/95669?hl=ro

Succes!

| xFluing a răspuns (pentru neluL):

A dat restart si s-a rezolvat problema.

| neluL a răspuns (pentru xFluing):

E ok atunci! wave bye, bye