| anonim_4396 a întrebat:

Deci repet intrebarea.sub o alta forma
Care este mai bun pentru pc-ul meu :
Windows 7 Ultimate x32 biti
Windows 7 Ultimate x64 biti
Windows 7 Ultimate x86 biti

PC-ul meu : Amd Athlon 64 x2 dual core Processor 4400+
2.31 ghz ...2 gb RAM
Placa video Nvidia GeForce 8400 de 512 mb

Vreau sa stiu care este versiunea perfecta pentru pc-ul meu va rog din inima nu am experienta in domeniu si caut neaparat. este cam urgent mersi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows 7 Ultimate 32 biti (X86)
La un asemenea sistem nu ai ce face cu X64 te complici degeaba acesta avand nevoie de mai multe resurse, ocupa mai mult spatiu fizic.

6 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Eu te rog din inima sa instalezi versiunea x86(adica 32 biti). Ti-am mai zis si de ce aseara cand ai mai pus intrebareatongue. Iti merg amandoua, dar nu-i vad rostul lui Windows 7 x64 pe calculatorul tau.

| karellen a răspuns:

Windows 7 Ultimate pe 64 biti

| thizizme a răspuns:

X64 doar ai procesor pe 64. Din cate stiu versiunea x64 e mai stabila decat cea x32, deci x64.

| Genius21 a răspuns:

Windows 7 Ultimate x64 biti

| procust a răspuns:

Windows 7 ultimate pe 64 de biti, dar sa stii ca X86 si X32 biti e una si aceeasi chestie, diferenta e doar intre x32 si x64 biti

| beyonddarkness a răspuns:

Windows 7 Ultimate 64 biti, dar daca te incapatanezi, incearca si pe 86 biti nu e mare diferenta, evita 32 biti