| JaysonC a întrebat:

Am si eu o problema cam grava. Acum doua zile eram la PC si se misca foarte bine, cand dintr-o data am miscat putin unitatea 2 cm langa birou si s-a auzit un piuit, doar unul pana cand a trebui sa-i dau restart. Am dat restart si dupa se misca foarte greu. Intra greu in windows, programele la fel, pe internet la fel, si dupa 5 minute isi mai revine pe internet, dar tot se blocheaza 2-3 secunde si isi revine. Pana acuma ma jucam fifa 13 in continu si nu mi se bloca de loc si acuma ca sa testez, dau 2-3 pase si se blocheaza iar 5-6 secunde.
Care poate fi problema?
Am doi GB Rami, Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core, 4400 2.31 ghz
Placa video nVidia Geforce 8400 GS.
Care sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Eu zic ca ar fi timpul sa iti mai reinstalezi windowsul, pe langa ce ti-a zis si fanaticdupatine
http://www.tutorialepc.ro

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piuit? poate ai facut un hotswap din greseala.Ia si refa toate conexiunile pe molex, sata, asigura placile in sloturi, pinii ram curatati cu alcool, mufele molex un pic "sugrumate" la pinii mama, ca sa intre fortat, evitand astfel un contact imperfect.
O problema de hardware la HDD da cam aceleasi simptome dar si o sursa chinezeasca poate avea aceleasi manifestari.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Verifica temperaturile in bios/
Vezi ca eu personal cred cu tarie ca ai ceva cu placa video!
O poti testa cu EVGAPrecisionX
(sa downloadezi programul trebuie sa iti faci cont)Supui placa la un test de stres, si vezi ce rezultate ai! succes.

| JaysonC explică:

Imi arata GPU 60 grade Celsius.