| Spik3Ast3m a întrebat:

Deci..TPU,am o problema cu laptopul.De aseara de cand m-am uitat la un film nu imi mai merg difuzoarele de la laptop(cele incoporate). Dupa ce s-a terminat filmul si am scos jack-ul de la statie am realizat ca nu se mai aude nimic. straight face.Am incercat eu sa fac mai multe dar nimic..Am realizat insa ca merge doar cu un jack.de exemplu: cu casti sau statie..Nu stiu ce sa fac. Windowsul imi arata ca se aude dar nimic thinking
Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| pioneeraudio a răspuns:

Cred ca s-au dus difuzoarele.
problema asta o am si eu..nici cum nu am rezolvat. daca reusesc sa fac ceva te anunt.

| RazvanBaranguta a răspuns:

Mie la laptop imi intrerupe sonorul daca bag jack-ul incorect si se poate arde.Dar dupa ce-l scot, se aude la loc.Incearca sa vezi daca nu cumva s-a dezinstalat programul pentru audio, pe care-l poti vedea in start-control panel-add or remove programs. Daca este, ii poti da un repair.
Daca nu merge, inseamna ca s-au ars difuzoarele. Funda?