| anonim_4396 a întrebat:

Deci TPU...am vrut sa verific memoria Ram.Am intrat in My Computer si imi arata 3, 25 GB Ram dar la placa imi arata 512 MB.Care e valoarea corecta? (precizez ca mi-am schimbat placa video)

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Tu ai 4 GB RAM, din care Windows-ul isi aloca cativa MB pentru a putea rula si mai ramai cu 3, 25 GB cat iti arata acum. La mine din 4GB RAM, imi arata ca mai am liber 3, 80 GB. Acei 512 MB sunt de la placa video, care daca tot spui ca ai schimbat-o, este una dedicata, ce nu-si poate aloca memorie din RAM cum fac placile video integrate.
Priceput acum?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Amandoua sunt corecte dar sunt complet diferite.
Memoria calculatorului RAM 3.25 GB
Memoria Placii Video 512 MB.

| unu811 a răspuns:

3.25
512 e cat ocupa placa

| LucianNitescu a răspuns:

Prietene ai exact 3.25 GB of RAM, cea ce iti arata placa este memoria pe care o ocupa aceasta respectiv placa in sine happy. Inca o informatie, daca ai sistemul pe 32 de biti nu o sa iti vada mai mult de 3, 50 chiar daca ai bagat in placa de baza 4, 6 gb(daca ai mai mult de 3 gb treceti sitemul de operare pe 64 de biti)