| anonim_4396 a răspuns:

Salut, eu as cumpara asa:
http://www.altshop.ro/vezi-wishlist/78500
ai scoate performanta mai buna cu dual graphics, procesor mai bun,
Sursa mai buna, hard pe 64mb si nu pe 32 si un cooler care il poti folosi la ce calculator vrei tu pe viitor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat, rami stabili cu frecventa de 1600 si cu radiator... cred ca sunt destule plusuri laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marius910):

Poate, dar daca ai observat i-am pus placa de baza cu 85x Asus care este recomandata pentru a8 5600k trinity pe cand pentru athlon 2 x4 740 este recomandat chipset cu 75x..ala este 55x, am lasat un spatiu liber pentru inca 4gb pe viitor ca sa faca placa video integrata din procesor de 2gb cu 1600 frecventa la rami + hardul care nu il va face sa se dea cu capul de pereti ca se taraie quad core-ul cand downloadeaza un film laughing.
Ala care l-ai recomandat din ce si-a facut el contine hard de 16mb.
Totusi este un calculator de buget si nu cred ca isi are locul 7770 ddr5 decat daca sacrifici din restul componentelor.

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare!

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| SpecialistIT a răspuns:

Mare grija la ITG asta, care vrea sa te insele, uita-te in linkul lui exista un voucher acolo la sfarsit, vrea sa te pacaleasca, sa faca bani pe spinarea ta, sa-si bata joc de tine.

Nu te lasa inselat, ai mare grija. E un angajat garaj care vrea sa te minta, sa te insele, sa te pacaleasca, sa faca bani pe munca ta. Nu te lasa mintit!

| Jesus23 explică:

N-am cerut wishlisturi am intrebare care-i mai bun din cele 3 precizate in intrebare.

Răspuns utilizator avertizat