| 11dimi a întrebat:

Deschid eu pc-ul si: "NTLDR is Missing", ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

E eroare de Windows.Eroarea asta apare la Windows Xp contrafăcut, nu cu liență furată.
Remediu.Repară sistemul cu un Cd de Windws legitim sau daca ai date în calculator, date ce vrei să le recuperezi accesează-le folosind un cd live cu un sistem Linux(lubuntu, Xubuntu sunt cele mai accesibile) și recperează-le accesând partițiile de Windows.De asemenea poți face din modul Live și copii pe DVD-uri ale datelor de pe hard disc.
Reinstaleaza sistemul dar nu ca românu ci cum trebuie, formatând tot hrd discul și reartiționând-ul.Succes

| K0sti a răspuns:

Windows busit!

| gelu1970 a răspuns:

Pot fi diferite cauze insa cel mai probabil e ca trebuie sa repari folosind cd de xp.

| AgathaRo a răspuns:

Problema de hardware (cablaj hard sau baterie bios), windows stricat. Ai 2 hard-uri in in pc?