| denis009 a întrebat:

Digi Sport! Fundaa! Salut TPU! Am o problema cu digisport.Am un LCD Sunny (nu SONY) cu diagonala de 81 cm Full HD, HDMI.Problema e ca eu am antena prin satelit de la Digi Tv si cand dau pe digisport(1, 2, 3) nu se vede imaginea complet, adica in timpul meciurilor nu se vede doar pe jumatate tabela aceea de marcaj(scorul, si minutele), minutele de la meci nu le vad aproape de loc, si in timpul emisiuniilor tot de pe digisport nu pot sa vad in intregime Logo-ul emisiunii, adica de ex la emisiunea Fanatik Show nu vad logo-ul emisiunii in dreapta jos in intregime! La fel se intampla si la stiri! Ce e de facut? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Lorenzo87 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa schimbi rezolutia din meniul decodorului.Intra in meniul principal apoi dai la preferinte format imagine acum la tine este 4:3 shimbi pe Auto asta e tot sper ca ai inteles. funda:d bafta

| denis009 explică (pentru Lorenzo87):

Este 16:9 sad nu 4:3

| denis009 explică (pentru Lorenzo87):

Scuze.n-am fost atent cand ai zis ca din meniul decodorului happybig grin, am am tot schimbat din meniul TV-ului laughing! Este in regula acum, am schimbat din meniul decodorului din 4:3 in 16:9, si mege, mersi mult! O sa iti dau funda!winking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca problema este de rezolutie. Incearca cu o rezolutie mai mica si vezi daca tot asa iti apare imaginea. Succes si numai bine!

| denis009 explică:

Mentionez ca patesc asa pe orice Televizor
!