| denis009 a întrebat:

Am o nelamurire! Am un televizor simplu ca orice televizor(nu plasma sau LCD) si la DigiSport sau eu stiu alte programe nu mi se vede in intregime imaginea! De exemplu:la DigiSport la emisiunea Fanatik Show sau la stirile din sport nu mi se vede in intregime logoul din dreapta jos al emisiunii(indiferent care ar fi el)...asa patesc si la meciurile transmise de DigiSport, adica:nu mi se vede in intregime tabela de marcaj(aceea cu scorul, minutul si cine joaca). Bun, acum, daca il mut de pe 4:3 pe 16:9 tot aceeasi problema mentionata mai sus! De ce?! OK...acum cel mai important lucru cu care vreau sa ma lamuriti este urmatorul:familia mea vrea sa cumpere un LCD! de unde stiu eu daca LCD-ul pe care il vom cumpara are aceeasi problema ca si TV-ul meu!?!? are legatura cu HD? dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| akaa a răspuns:

Buna.
Eu iti zic ia-ti LCD-ul. Nu va avea aceeasi problema care o ai la Tv vechi. Si mie mi s-a intamplat asa, mi-am luat LCD si acum nu am nici o problema. HD nu are nici o legatura cu ce mentionezi tu. Sa stii ca la televizorul care l-am luat nou se vede foarte bine si foarte clar. Deci iti sugerez sa iti iei LCDwinking
Sper ca te-am ajutat tongue Funda? big grin Merci >big grin

3 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si am plasma cei de la tv nu au facut ceva bine... tata de disperat ca nu mai vede minutele la meci.

| tarebossu a răspuns:

Eu am un lcd si stiu ca daca il dai pe 16:9 sa se vada pe tot ecranul nu are nicio problema. Ecranul este lat si se vede totul

| MarianFCD a răspuns:

Nu are nicio legatura cu HD. Daca iti iei LCD nu o sa iti mai faca aceiasi problema, e de la televizor.