| tioan a întrebat:

Din ce cauza, dupa ce apas butonul de start de la pc, sta vreo 10 secunde degeaba...pur simplu ecranul e negru, ledul de la centrala e aprins, dar nu se intampla nimic, apoi apare ca booteaza?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai pana initiaza voltajele, pana ajung platenele la viteza normala de rotire, pana se intampla toate acestea dureaza.

| tioan explică (pentru sltlp):

Ce am descris aici e calculatorul unui prieten...al meu porneste instant.

| sltlp a răspuns (pentru tioan):

Pai ce calculator are?

| tioan explică (pentru sltlp):

Era de la placa video...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se trezesc unele pc-uri, mai greoi.Totusi zece secunde nu e ceva exagerat de mult.