| mateielisey a întrebat:

Din ce cauza in task manager imi arta k memoria rami sta in 500 mb desi eu nu rulez nimc?

2 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Din moment ce ai pornit compul windosul insusi cere memorie ram deci cei 500 vazuti de tine ai papa el.Ca sa reduci totusi memoriapapata de xp scoate din bara de linga start (quiq launch ) mai tot lasa doar desktop in rest deaja le ai pe desktop (ecranul tau ).De asemenea sterge de la startup ori ce porcarioare de programe ce iti mananca din ram, pe care le poti acesa din desktop si apoi sa le dai exit tot din acelasi motiv.SA NU CONSUME RAM-UL.Succes.

| VladimirPutin a răspuns:

Sunt anumite procese din windows care ruleaza