| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza mi s-a oprit mousul? Pur si simplu mi-a ramas blocat, nu se mai putea mișca "mânuța" pe ecran. Am dat restart de doua ori si acelasi lucru! M-am cam speriat. Nu functiona. Am inchis apoi calculatorul de la buton (aflat in baza) si cand l-am repornit mi-a pornit mousul. Altfel n-as mai fi putut intra acum sa scriu. Ce sa fac daca se mai intampla? Daca a doua oara pătesc la fel si nu mai pot rezolva ca prima data? Să fie virusi? Cum sa procedez in cazul in care pătesc la fel?

5 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Posibil sa fie o defectiune la mouse, mai bine il schimbi, mie nu imi mergea tastatura, si cand m-am uitat la cablurile de la spate, ardea firul...

daca se mai intampla apasa simultan(in acelasi timp): ALT(din partea stanga) + shift(tot din partea stanga) +numlock si apasa ok sau da-i enter, dupa ce faci operatia asta, vei putea misca mouse-ul din tastele din numpad(de sub numlock).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi s-a intmplat..la mine era de la mouse.inlocuieste-l!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate a fost doar o problemă de alimentare.

| WedDye a răspuns:

Pai nu ai decat sa il restartezi de la buton
Oricum se mai blocheza o fi de la fir... vezi sa fie bagat bine in unitate

| Vandalism a răspuns:

Stai linistit/a nu este nimic grav, se mai intampla, este un semn ca s-ar putea sa se strice.