| Încrucişătorul a întrebat:

Din pacate, am o alta problema...

Aprox. 10 zile in urma, a trebuit sa fac anumite 'renovari', am scos cablul de internet si altele din PC.

Astazi, mi-am repus PC-ul in functiune (totul bine si frumos, nici o problema aici), insa, a trebuit sa-mi schimb si cablul de internet deoarece era tocit si vechi. Am luat unul nou, am bagat USB-urile (nu este wireless); unul in unitate si celalat intr-o cutie albastra [nici acum nu stiu cum i se spune; cred ca e "modem-ul" (?)] siiii... surpriza: 'Internet connection is limited or no connectivity'.

Uita-ti aici o poza asemanatoare cu icon-ul din colt (din nou, nu este wireless): http://www.stevestechresource.com/......180x80.gif

Am miscat, am repus, am "infipt" cablul in ambele parti.Nimic. Ba chiar am scos si repus un alt cablu de internet care face legatura cu acea cutie albastra ca in caz ca sunt mai multe cabluri de internet ca sa faca legatura (ala vine de pe scara blocului cu reteaua... nu e ala problema). La fel, tot nimic...

Ce sa fac?

P. S.
Am mai avut o problema in legatura cu vizionarea video-urile de pe Youtube in HD pe celalalt calculator. Nici acum nu am rezolvat-o dar va multumesc. Ajutati-ma cu problema asta cu internetul.

*Update*

Nu stiu de ce dar nu mai are semnul ala al exclamarii in galben din colt dar tot nu pot sa accesez internetul. Am verificat in 'Control Panel' si-mi arata ca este "connected". Nu mai inteleg nimic... eu nu pot sa accesez internetul si-mi spune ca e 'conectat'. Of of! :'(

2 răspunsuri:
| costy20 a răspuns:

Uita-te daca ai pornit modemul

| andreisdas23 a răspuns:

Intra aici www.ologeni-zone.forumz.ro si vezi ca e sus un buton cu inregistrare sus.Asa mi s-a intamplat si mie.M-am inregistrat pe forumul ala si am gasit acolo.Si mege netul brici.trebuie sa te inregistrezi intaai/