| SDavidS a întrebat:

Dintre aceste PC-uri care imi recomandati pentru gaming serios?

http://www.altex.ro/......rder/price

Dau

5 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Nici unul, poti sa-ti faci cu mai putini bani singur un PC mai bun, pentru gaming trebuie sa ai in vedecare cateva componente:
- placa video, pentru jocuri un GTX ar fi recomandat.
- sursa destul se puternica sa suporte placa video + restul componentelor, una de minim 500W reali.
- procesorul, poate fi dual core, dar si quad core, dar nu te complica cu i7-uri si alte d-astea ca nu te vor ajuta prea mult la jocuri daca ai placa video puternica. Poti lua un dual-core daca are frecventa mare (peste 3 Ghz) si mult cache.
- placa de baza sa fie puternica.
- Memorii RAM la 1600 Mhz, 4 Gb sunt destuli, ca mai mult de atata nu te ajuta cu nimic.

Este important sa ai si un monitor bun.

| RawGrey a răspuns:

Ma daca omul vrea sa isi ia PC nou lasati-l in pace. Pentru un gaming sa poti juca toate jocurile de acum la medium cu inclinatii spre high ia-ti-l pe acesta ...0-free-dos

| TrickThis a răspuns:

Ce buget ai? Tu ai ales acolo toata lista.

| SDavidS explică (pentru TrickThis):

Cam 2000 de lei

| TrickThis a răspuns:

Sa citesti mesajul, ti-am trimis un PM