| Castle2826722 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un laptop bun. Bugetul in jur de 1000 lei.Sa fie de gaming si sa se merite banii.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Elynad a răspuns:

Gasesti.
Majoritatea prin laptop bun inteleg sa zbarnaie in jocuri, dar nu e neaparat asa.
La pretul asta un laptop bun poate insemna: stabil, rezistent, bine legat, sa poata reda continut HD si chiar sa ruleze jocuri usoare.
Il gasesti insa numai la promotii.
Tot pentru economie incerca sa iei unul cu procesor la viteza mai mare (va fi un Celeron) si eventual sa aiba Windows gata instalat.
Aici am vazut ca nu au categorie de pret asa de mica, dar poate te inspira ceva sub 1500 lei: http://laptopuri.gsmreview.ro/categorie-pret/sub-1500-lei/

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Un gasesti asa ceva la 1000 lei

| sunttimida a răspuns:

Nu ai ce să îți iei de 1000 de lei. Numai dacă prinzi o ofertă super-extra-mega bună.

| Castle2826722 explică:

Macar ceva mai "modest" stiu eu... un laptop sa mearga bine si sa merite banii. macar 2 ramilaughing si 2Ghz.Nu prea le am cu d-astea dar imi place sa ma joc si am invatat cat de cat despre computere dar nu cunosc bine piata

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Castle2826722):

Daca spui "2 rami" si "2Ghz", sincer iti spun nu ai invatat nimic despre "computere".
La acei bani nu gasesti un laptop bun pentru jocuri nou, dar sh gasesti destule, exemplu : http://olx.ro/oferta/laptop-asus-x550c-cu-garantie-ID48xmc.html#f109a899f5