| Madalovenar a întrebat:

Draga TPU. Am o mica problema. Ieri am primit o imprimanta Pixma iP1500. Am instalat toate programele necesare pentru ea dar cand vreau sa imprim ceva pe ea imi scoate foaia alba, fara nici macar un punct alb. Mentionez faptul ca cel ce a avut-o inaintea mea nu a mai folosit-o de peste o luna si ceva, daca nu si doua dar in fine... i-am schimbat si cartusele dar tot degeaba.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Poate este stricata imprimanta, sau daca nu a mai fost folosita de atata timp este normal sa nu mai mearga. Daca nu stii sa o repari du-te la un specialist care te poate ajuta, si dupa acceia nu o sa mai ai probleme. FUNDA?

1 răspuns:
| djdani1 a răspuns:

Salut!
Din cauza ca nu a mai fost folosita de 2 luni supapa de scriere s-a uscat.E cam greu de curatat. Poti sa incerci cu o carpa de monitor si spray antistatic stergand acolo(sub spatiul de cartus)
Bafta!