| Razvy197 a întrebat:

Hei.Ieri am primit comanda mea de pe site-ul emag.ro o imprimanta Canon Pixma MP280.A mers super,si inca mai merge...dar astazi am observat ca, cand vreau sa scot imprim un text sau sa scanez ceva imi.imprimanta imi i-a foaia, apoi se ridica putin in sus foaia din nou, apoi o i-a bine.Si are si un zgomot penibil. Oare ce este?

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Standby_Lucian_1995 - Credeam ca nu mai exista oameni ca tine. Sunt tari in care comertul online l-a depasit pe cel conventional si tu tot ca de pe taraba vrei sa cumperi ce ai nevoie!?

E un multifunctional ieftin si toate acele mecanisme sunt de o calitate mediocra. Incearca sa nu lasi 2-3 coli, dar nici sa pui 50, ca le trage greu sau deloc, eventual aseza prima foaie cand incearca sa o traga si pe restul ar trebui sa le ia singura.
Daca nu, inseamna ca este un defect si o poti trimite la service, desigur daca se mai afla in perioada de garantie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil asta e mecanismul de incarcare a foii. atat timp cat scoate ok nu cred sa aiba probleme.

Si sa nu crezi ca emagul find sh cu spun unii pe aici.

| Standby_Lucian_1995 a răspuns:

80% din comenzile onnline sunt tzepe, pe siteul emag.ro ei le iau de la garantii... denalea care au fost stricate si reparate...