| CosminComan75 a întrebat:

E adevarat ca daca ai praf in Pc pe componente el se va misca mai greu?

Răspuns Câştigător
| FURRIA a răspuns:

Daca ai praf e posibil sa-se restarteze frecvent. happy
Te sfatuiesc sa il cureti odata la 1-2 luni.
Nu cred ca e asa mult 5 minute la 1-2 luni pentru calculatorul tau.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca nu-ti vine a crede, dar praful este dusmanul numarul 1 al unui calculator.

| MskDesign a răspuns:

Normal ca trebuie curatat din cand in cand.In special cool-erele trebuie controlate.Nu strica sa mai verifici si pasta termica din cand in cand la procesor si la placa video.Cu cat e mai plin de praf si scame cu atat se aeriseste mai greu.

| AdrenalinTm a răspuns:

Nu de la praf se misca mai greu, de la caldura care o retine pentru ca nu se mai aeriseste bine

| AndreiShiAtat1995 a răspuns:

Da, trebuie curatat o dat la 2 luni cam asa..Ar fii bine daca l-ai curata din cand in cand. Dar o problema ar fi si din cauza soarelui. big grin. FUNDA? big grin

| Sacalaseni_Unirea_1987 a răspuns:

Da 90% intotdeauna este bine sa-l cureti ca va merge mult mai bine si usor eu de ex in fiecare luna al desfac si il curat de praf coolerele astea aduc prafuwinking