| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca daca ai praf in unitate ruleaza mai greu windowsul?

Răspuns Câştigător
| chetzu a răspuns:

Praful ingreuneaza funtionarea sistemului si de aceea ti se pare ca ruleaza mai greu Windowsul. Este de preferat ca la un anumit intrevald e timp unitatea sa fie curatata pentru a prelungi durata de viata a componentelor.

6 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Doar daca ai mai mult de 2kg. Windowsul are tendinta pe zi ce trece sa mearga din ce in ce mai lent, si asta din cauza deselor instalari si dezinstalari de programe.Defragmenteaza si tu discul mai des, controleaza aplicatiile si resursele, curata registrul si in ultima instanta salveaza ce este mai important pentru siguranta si reintaleaza sistemul operativ fara sa stergi nimic. O sa ramai uimit de rezultat.

| calubalan a răspuns:

Daca praful ingreuneaza functionarea ventilatoarelor din calculatorul tau atunci da este o problema daca nu si este intr-un strat superficial poti sta linistit(a).

| chivas21 a răspuns:

Logik! Praful se aseaza pe racitorul procesorului, o data procesorul fiind la temperaturi mari ai sa simti ca PC`ul tau isi i`a comenzile mai greu! happy

| perla a răspuns:

E avevarat am citit in carte cand am cumparat calculatorul.

| GabiCh93 a răspuns:

Da.si cateodata nu merge, adica pornesti pc dar parca se restarteaza incontinuu.

| Sikki a răspuns:

Da! Mai deschizi si u carcasa si mai cureti din cand in cand!