| Broadband a întrebat:

E cineva pe aici mai expert in calculatoare?
am fost la cineva sa-i instalez windowsu, bun, am bagat dvd-u, am apasat tasta f6 sa booteze de pe cd, s-a incarcat tot, setari, ajung la partitii, dau sa formez partitia, se formeaza pana la 20% dupa aceea imi zice: error, setup may not complete and windows may not wok properly, si dupa sa apas tasta f3 pentru inchidere. mentionez ca nu scria altceva. stie cineva de ce imi aparea chestia aia si nu ma lasa sa instalez windowsu?
calculatorul nu mai porneste cu vechiul windows( imi apare ca un fisier e corupt si nu poate incarca) deci, trebuie sa bag alt windows, dar nu pot sa-l instalez.
intrebarea mea este: daca nu pot sa instalez windosu ce e de facut ca pc sa mai mearga. ce poate sa-i faca un specialist?
sper ca ma-ti inteles? care stiti spuneti-mi si mie. funda!

5 răspunsuri:
| DSGline a răspuns:

Eu stiu cum este dar e greu de explicat incearca sa oui windows pe alta partitie big grinDDD.

| Broadband explică:

Crede-ma ca nu cred ca mai poate face ceva la calculatorul ala. singura chestie sa-l duca service, sa-i sterga aia tot din el si poate asa va merge

| Broadband explică:

Ai dreptate STELISCRISTI, imi dadea o eroare cu bad si ceva din cauza hdd.
oricum nu ma intereseaza pe mine, doar m-a pus sa intreb din ce cauza facea asa, si daca se mai poate repara.
al meu sa mearga. de restul nu ma strofoc!
o seara buna!

| NoGooDy a răspuns:

1) CD-ul e defect sau unitatea optică care este instalată.
2) Hard discul e plin de sectoare de tip „bad"/defect/suferă de alte probleme tehnice.

| Spoorky a răspuns:

Baga cd in pc si apasa tasta f8 pentru bootare apoi isi citeste codur idate etc apoi it apare jos f formatare ii dau formatare si el se formateaza ci cind se termina isi da un restart