| hUnTERRRRRR a întrebat:

E diferenta mare intre placile video rx 550 si rx 560?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

E o diferenta semnificativa mai ales ca au si pret asemanator.

https://www.youtube.com/watch?v=XCvc0D0U0YU

Uita-te la 3D11 in majoritatea jocurilor 560 are cu 10-20 fps mai mult ca 550, dar trebuie tinut cont si de restul componentelor.

| hUnTERRRRRR explică (pentru CVane):

Deci nu e asa mare diferenta nu? ca as prefera 550 ca nu are alimentare separata

| CVane a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Pentru ce fel de jocuri vrei sa o iei? moba/csgo sau AAA-uri gen Witcher 3 AC:Origins?

| hUnTERRRRRR explică (pentru CVane):

Csgo si fifa

| CVane a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Pentru csgo si fifa 550 e destul dar sa nu crezi ca o sa poti juca un AAA modern pe ea.

| hUnTERRRRRR explică (pentru CVane):

Nici nu ma gandesc sa joc alte jocuri sincer, nici timp nu o sa am sa joc atatea jocuri.

| CVane a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Atunci mergi pe 550 happy dar vezi sa ai si un procesor ok csgo e foarte CPU bouund.

| hUnTERRRRRR explică (pentru CVane):

Mi am luat rx 550 si am i5 4440 se descurca super zic eu in csgo

| CVane a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Yep e destul de bun 4440, bravo pentru achizitie si spor la joc!

| hUnTERRRRRR explică (pentru CVane):

Mersii

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Compara-le singur: http://bit.ly/2JUjH8k

| Chrisss23 a răspuns:

Daca te intereseaza performanta in jocuri este o diferenta de 4% intre ele care nu se simte