| Illuminati2016 a întrebat:

E sigur sa folosesc HDD-ul FireCuda 1TB dupa ce i-a dat knockout pisica pe jos? Adica in hard disk sentinel imi arata 100% Health

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Da, nu are probleme. Mie mi-a cazut calculatorul cu totul de pe masa si a sarit hard ul din el si a mers fara probleme rolling on the floor

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi de hdd regenator si de defragmentare

| PainTech a răspuns:

Sperăm că da, dar ideal ar fi sa nu se mai întâmple. HDD-urile mecanice au niste componente destul de sensibile, o mișcare a discului sau capului de scriere poate duce la distrugerea HDD-ului si pierderea datelor.

HDD sentinel arată doar sectoarele cu probleme și alte lucruri, nu arata și starea fizică a mecanismelor.

| Illuminati2016 explică (pentru PainTech):

Am backup in caz de ceva

| Illuminati2016 explică:

Poti sa tii-o bagi da nu-ti incape