| Oproo a întrebat:

Eroare virtual pc : reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key (funda pentru solutie!) este o eroare care imi da batai de cap ajutor sunt disperat!

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Ce batai de cap sa-ti dea? Nu intelegi ce-ti cere? Introdu un dvd/cd bootabil(cel mai probabil cu Windows) in unitatea optica SAU alege sa cauti o imagine bootabila pe hard disc. Una din astea 2 vor fi "capturate" de masina virtuala. Nu sunt asa grele meniurile alea. Mai greu e sa-ti faci cont pe TPU.ro si sa-ti confirmi adresa e-mail.

Doar nu te asteptai sa porneasca ceva facut de-a gata? Intr-o masina virtuala(la inceput cu un hard disc "gol") se obisnuieste sa se instaleze un sistem de operare pentru a fi testat el insusi sau cu anumite aplicatii.

| Oproo explică:

Deamon tools e bun? ((;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi apare cand dau xyxinstall comand not found!

| xSoSaNyKx a răspuns:

Asta mi-a dat si mie imi pare rau ca ce a zis Aero nu a fost folositor am facut acelasi lucru de 1000 de ori dar mai de mult am mai avut problema asta si am rezolvat-o doar dand pe VMC de multe ori