| octav005 a întrebat:

Buna seara, de ceva vreme imi ruleaza greu PC-ul meu.
odata nu imi vedea HDD-ul in PC,
Am windowsul instalat de un an si o luna, trebuie sa instalez din nou?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai: ruleaza antivirusul "ESET Online", cu TOATE casutele marcate (pentru sensibilitate si eficacitate maxima.

In al doilea rand: scoate marcajul de la "Upgrade automat" a Windows-ului.

Daca nici dupa aceste "manevre" nu-si revine calculatorul, atunci nu ar strica resetarea sau chiar reinstalarea Windows-ului.

| octav005 explică (pentru Bula):

Am dat scanare. a gasit 8 probleme

| Bula a răspuns (pentru octav005):

Mai inchide si update automat, dupa care re-porneste-l (restart) si vezi cum se comporta!

| Tputpu35 a răspuns:

Incearca sa schimbi pasta termoconductoare de pe procesor, si sa mai adaugi niste rami, nu sunt scumpi, cred ca ajuta

| octav005 explică (pentru Tputpu35):

Nu cred ca e vorba de rami/ am 16 gb.

| Tputpu35 a răspuns (pentru octav005):

Atunci cred, procesorul sau placa video