| weapon a întrebat:

Este adevarat ca pe xbox 360 slim 4 gb, nu am nevoie de hdd? pentru ca memoria de 4 gb nu are legatura cu marimea jocului. acei 4 gb (memoria interna) sunt pentru salvari, nu?

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da, acei 4gb sunt pentru salvari, si nu ai treaba cu jocurile.

| weapon explică (pentru sltlp):

Eu vreau sa imi iau 4 jocuri : FIFA 14, BURNOUT REVENGE, GTA 5, INJUSTICE. Voi avea nevoie de HDD?

| sltlp a răspuns (pentru weapon):

La gta 5 e recomandat, dar nu obligatoriu. In rest, nu ai nevoie de hdd.
Nu te mai ambala ca jocurile mici(1 dvd nu cer nimic).
Cele gen gta 5, cum am zis, au 2 variante: fie copiaza pe hdd(daca ai), iar daca nu ai, iti permit s apui fisierele necesare pe un stick. Deci daca ai un stick de 16gb sa zicem, la gta 5 e suficient. Insa nu se poate fara nici una aici.(la fifa, burnout nu e nevoie nici de hdd, nici de stick).

| AnonimusGate a răspuns (pentru sltlp):

La gta iv i nevoie de stick? si pes 2014?

| sltlp a răspuns (pentru AnonimusGate):

La pes nu. la gta 4 teoretic nu, deoarece varianta de gta4 pe xbox 360 a fost masiv modificicata, ca sa incapa pe un singr dvd.

| Sergiu_Neag_1996 a răspuns (pentru weapon):

Da,o sa ai nevoie. Si eu am xbox 360 de 4 gb, iar cand am cumparat gta 5 nu a mers datorita ca am memoria prea mica. Acum astept sa-mi vina de pe net o piesa ce mareste memoria de la xbox cu 62 gb. Bafta la jocwinking

| OnuOnulică a răspuns:

Da.

| Trolozaur a răspuns:

Unele jocuri(majoritatea) trebuie sa instaleze si pe disk fisiere, nu iti ajung 4 giga nici pentru un joc.