| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Este bun acest PC pentru un GTA 5 full very high in 60-100 FPS (Merge si sa filmez GTA 5 pe el in vreo 50-60 FPS la Medium - High - Very High?)

Procesor Intel Haswell Refresh, Core i7 4790K 4. 0GHz box

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 970 G1 GAMING 4GB DDR5 256-bit

Memorie HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit

3 răspunsuri:
| terorvlad a răspuns:

Procesorul este cu mult peste placa video
Sugerez sa cauti un i5-4600K daca nu planuiesti sa lucrezi cu programe de randat/editat video-uri si sa folosesti banii in plus pentru o placa video mai buna. Acelasi pret total, dar jocurile vor rula mai bine.

| AndreyBoss2005PCMASTER a răspuns:

Dupa cum a spus KristyWolf, la GTA 5 conteaza REZOLUTIA! Daca ai FULL HD, iti duce in ULTRA cu peste 60 FPS-uri! +captura, cred ca va duce in FULL HD! Funda? happy

| KristyWolf a răspuns:

La GTA 5 conteaza rezolutia. La placa video pe care o ai, Full HD la setari High-Very High o sa iti mearga decent, in 70-80-90 fps. Iar despre filmat, la o rezolutie Hd, cu detalii Medium - High, o sa mearga in 60-70-80 fps. Nu Full HD, doar HD! Funda?