| anonim_4396 a întrebat:

Este bun aparatul asta? http://www.conectica.ro/......_1033.html

Vreau sa'mi iau aparat, si eu nu ma prea pricep, care sunt bune, si care nu si, e si in functie de pret. Asa ca. Astept sa'si dea cu parerea, altcineva, care stie mai multe.

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Depinde pentru ce vrei aparatul. Daca vrei pentru excursii, poze normale, poze de familie, amintiri cu prietenii/colegii, opteaza pentru un aparat simplu. Eu as recomanda unul de la Nikon. Personal, folosesc Nikon Coolpix S52 si sunt foarte multumita de el.

Daca vei folosi aparatul pentru poze profesionale, mai complicate, etc, iei un aparat profesional, eu recomand tot nikon, de exemplu D60. Aparatele profesionale sunt si mai scumpe decat celelalte.

| Wicca a răspuns:

Este bunicel, dar daca vrei sa faci ceva de calitate iti recomand un Nikon, un Olympus sau un Canon, acum depinde si de cati bani ai.

Un aparat profesional de la Nikon este nu foarte scump dar nici ieftin, de exemplu eu strang pentru un Nikon D3000 ( http://www.f64.ro/......agine.html ).

Eu am de vanzare un Olympus SP350 cu doua obiective, card de 1 GB, acumulatori si incarcator pentru acumulatori, daca te intereseaza lasa-mi un mesaj cu id-ul tau si vorbim pe messenger.

Have a good day!