| Messy123 a întrebat:

Este bun laptopul acesta? http://www.emag.ro/......EN1B0BBBM/ pentru jocuri gen fifa 14, are placa video buna? adica este mai buna decat nVIDIA GT 750M?

Răspuns Câştigător
| Perfect1T a răspuns:

Este foarte bun.Chiar cel mai bun in banii aia.Are un processor Hasswell i7 (best choice) si o placa video GT760m (care este mai buna decat gt750m),are 16gb RAM (arhisuficienti) si HDD de 1TB, ca sa descarci toate jocurile. laughing Oricum, in viitor te-as sfatui sa ii pui un SSD (Solid State Drive) pentru ca iti ofera un boost de performanta adevarat.

3 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

E bunicel, dar nu te gandi ca e wow pentru gaming...
eu mai repede iti recomand un calculator de gaming, nu un laptop... ceva gen http://recomandare.info/calculator-pentru-jocuri.html

| Perfect1T a răspuns (pentru buzucan):

Iti garantez ca v-a duce majoritatea jocurilor pe high-ultra la rezolutia native.Ai dreptate, pc-urile sunt mai bune ca laptop-urile la partea de gaming, dar la portabilitate, laptop-ul da de pamant cu PC-ul.

| buzucan a răspuns:

Asadar este mai bine sa joci cu rezolutie 1366x768 sa pierzi detaliile si realismul de la full hd pentru un laptop?
daca e chiar nevoie de mobilitate, da, e ok un laptop, daca nu... un desktop e mult mai ok!