| JustOneLife a întrebat:

Este buna sursa Deluxe ( 600w )? In general sunt bune sursele Deluxe?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Deluxe este o alegere proasta. Daca nu ai alta optiune go ahead.
Mihai este intr-u totul gresit. Placa video consuma in jur de 150w, procesorul undeva la 50w, hdd ramii si restul, ventilatoare nu trec prea des de 100w, ai ajuns undeva la 300w. Mai pui 100w sa ai tu acolo o limita sa nu o arzi in full load si ala esti.
Iti trebuie mai mult de 400w daca vrei overclocking si ai super procesor de 10 mil bucata.
http://www.pcgarage.ro/surse/thermaltake/litepower-450w-psu/
http://www.pcgarage.ro/surse/segotep/sg-400a/
astea sunt cele mai ieftine variante care le-as cumpara pentru mine.
O zi buna!

| JustOneLife explică (pentru Seby90):

Merci...Oricum m-am gandit intre timp sa iau o sursa Thermaltake sau Akasa thinking

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu zic sa fugi de sursa aia. Daca aia are jumatate reali, poti sa sari in sus de bucurie.
Oicum, ideea e ca Deluxe au unele dintre cele mai slabe surse de pe piata.

| Condulet_Mihai_1994 a răspuns:

Daca ai un pc performant necesita 600w merge dar daca ai unul mediu merge si cu 450+500w si e risipa de energie