| Ion1231 a întrebat:

Este Intel I3 6100/6100T compatibil cu Lenovo thinkcentre tiny m72e?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Socket-ul este acelasi dar nu stim ce varianta de placa de baza ai. S-ar putea ca sa nu suporte (mai mult ca sigur) un procesor de generatia a VI-a. Eu am gasit o varianta in care se specifica faptul ca nu suporta decat procesor de generatia a II-a la i3 si generatia a III-a la i5 3470T!

| dinaprilie a răspuns:

Desfa-l si vezi ce placa de baza ai - model - ulyerior cauta pe www modelul placii de baza si vezi ce procesoare suporta. Din experienta modelele de firma vin cu un motherboard creat special pentru ei. Dar asta nu inseamna ca nu ii poti pune un cpu mai puternic. Succes!