| Silazion a întrebat:

Este nevoie de un alt site de anunturi "gen OLX" mai simplu de utilizat, cu review-uri la utilizatori, cu posibilitate mai mare de publicare anunturi, etc. Site sau Aplicatie? Ce ai vrea sa aiba diferit?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu mai este nevoie de un alt site "gen olx", deaorece sunt la acest moment cu zecile pe internet (ma refer doar la cele romanesti), trebuind doar sa cauti pe google "anunturi gratuite online". Eu am mentionat mai jos cateva:

https://lajumate.ro/
https://www.okazii.ro/
https://www.detoatepentrutoti.ro/
https://www.publi24.ro/

In ce privesc reviurile utilizatorilor, daca ai neplaceri din patea unuia, poti face plangere/raportare la Administratorul acelui site si acesta poate avertiza (printr-un mesaj), sau bloca contul utilizatorul respectiv, prin blocarea contul sau a adresei unice de IP).
Asadar, chiar nu vad relevanta sa mai creezi inca un site de anunturi publicitare sau vanzari online, cand sunt deja zeci de asemenea site-uri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Posibilitatea mai mare decat olx de publicare anunțuri. Lool.

Faptul ca pui intrebarea daca e nevoie de site sau aplicație cand e clar ca e nevoie de amandoua inseamna ca nu prea intelegi domeniul

| mihai69 a răspuns:

Chiar crezi că e nevoie?!? LOL! rolling on the floor
Crede-mă, NU e nevoie, sunt deja „fără număr". Și chiar au unele și sistem de evaluare și tot ce trebuie.
De OLX nu vei scăpa, e mama țeparilor și mereu vor apărea „clone" dacă vreodată ăsta s-ar închide (ceea ce nu prea cred).

| Wr3nch a răspuns:

Zau ca nu inteleg ce e complicat la OLX lol. Se poate face lejer unul, dar o sa moara la fel de lejer ca lumea e deja pe OLX, okazii, lajumate etc.

| JicaContra a răspuns:

Olx e mama lor
okazii.ro a fost dinainte, are mult mai bun sistemul de apreciere a vanzatorului/cumparatorului SI au suport telefonic, si tot i-a batut olx la popularitate, care e mult mai slab la toate capitolele de mai sus, deci mai mare nu prea e