| skillet17 a întrebat:

Este posibil ca un Iphone 6s replica si unul original sa aiba acelasi IMEI?

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Greu, dar este foarte posibil.

| skillet17 explică (pentru Ironwin):

Vreau sa-l vand si nu stiu ce pret sa-i pun. Site-ul il recunoaste ca fiind un original dupa IMEI.
http://imgur.com/a/AWQkL

| Ironwin a răspuns (pentru skillet17):

Pai cel mai bine este sa pui pretul corect, daca este replica nu incerca sa il vinzi ca si original, nu este corect si poti avea si neplaceri. In cazul in care este replica nu conteaza daca are un imei original, fi corect nu tepar.

| skillet17 explică (pentru Ironwin):

Pai din acest motiv intreb. Sa nu dau un pret gresit. Sa nu dau/iau teapa.