| lucian a întrebat:

Eu am o placa video nvidia geforce 210 gt 512 si as vrea sa-mi bag o placa video ati radeon 5450 512-1 gb este o alegere mai buna sau raman la 210 gt, ati 5450 ma ajuta mai mult la jocuri

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Eu zic ca daca vrei sa iti iei ceva ia-ti tot nVIDIA nu ati si acum depinde si ce procesor ai ca s-ar putea sa nu merite sa cumperi o placa scumpa daca ai procesoru slab da mai multe detalii despre pc tau si poate te ajut mai bine sau lasa mesaj pe privat
funda plsbig grin

2 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Ia-ti placa video ati cu 1 gb ca este super bune.Nu am avut probleme cu ea nicicand.Si ruleaza bine jocuri tip GTA 4 si homefront

| vladracul a răspuns:

NVidia Rulez : multe aplicatii si programe pentru Nvidia! Compatibilitate maxima in jocuri precum si tehnologii mai noi. Ati inseamna doar versiuni mai noi la drivere si atat!
PS : Pe Nvidia poti juca f multe jocuri 3D chiar si cu ochelarii aia rosu-albastru de carton! Ai si o lista cu jocurile compatibile!

Cat despre placa ta video zic sa ramai la 210! Ambele presupun ca sunt de 64 de biti nu? Oricum sunt slabe pentru ce jocuri sunt acum. Eu in locul tau asi ramane linistit pana asi face rost de mai multi bani. Nu are rost sa platesti pentru aceleasi performante!